Леброн Джеймс прати "Kливланд" напред в плейофите с 45 точки в седмия мач с "Индиана"

Кливланд кавалиърс" е последният участник във втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА). "Кавалерите" се промъкнаха напред след победа със 105:101 у дома в решаващия седми мач с "Индиана пейсърс".

Леброн Джеймс остана на игрището от първата до последната минута и поведе своя отбор към следващата фаза с 45 точки, девет борби, седем асистенции и четири откраднати топки. Лидерът на "Кливланд" отбеляза 16 от 25-те си опита за кош от игра и беше точен при 11 от 15-те си изстрела от наказателната линия.

Тристан Томпсън също изигра ключова роля. След като почти не попадаше в ротацията на Тайром Лу от началото на плейофите, центърът поличи място в стартовия състав и се отплати с 15 точки и 10 борби. Кевин Лав вкара четири тройки от седем опита и добави 14 точки.

За "Индиана" над всички отново беше Виктор Оладипо, който завърши с 30 точки, 12 борби, шест асистенции и две откраднати топки. Дарън Колисън също изигра силен мач в атака и добави 23 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YbYlMHaNt8s" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

"Кливланд" започна страхотно мача и спечели първата четвърт с 31:19. Доминацията на "кавалерите" продължи и разликата стигна 14 точки във втората част. Джеймс вкара всеки един от първите си седем изстрела в двубоя и още до почивката имаше 26 точки.

"Индиана" обаче много бързо успя да стопи изоставането си след почивката и дори поведе с три точки в средата на третата четвърт. "Кливланд" влезе в заключителните 12 минути с минимален аванс от две точки.

Домакините започнаха последната четвърт със силна серия, която отвори разлика от 12 точки. Гостите успяха да се доближат на четири в края, но "Кливланд" все пак успя да удържи победата.

Леброн Джеймс преодоля първия кръг за 13-и път при 13-ото си участие в плейофите. "Кливланд", който излезе в този мач с 34-ия си различен състав през сезона, записа десета поредна победа срещу отбори от Източната конференция в директни елиминации.

В полуфиналите на изток "кавалерите" ще се изправят срещу лидера в конференцията след редовния сезон "Торонто раптърс". Канадският тим трябваше да мине през шест мача, за да елиминира "Вашингтон уизърдс". В другия полуфинал на изток "Бостън селтикс" ще играе с "Филаделфия 76".

Двубоите от втория кръг в Западната конференция противопоставят шампиона "Голдън стейт уориърс" срещу "Ню Орлиънс пеликанс" и "Хюстън рокетс" срещу "Юта джаз".

Източник: dnevnik.bg

30.04.2018 в 09:46 часа. 0 118